AKADEMIA RODZICA

LINKI DO CIEKAWYCH I EDUKACYJNYCH STRON INTERNETOWYCH DLA DZIECI:

bajki.com- bajki dla dzieci, gry, opowiadania i zabawy

pasterz.pl- gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej

domowyprzedszkolak.pl- są tam gry dla dzieci, kolorowanki, zabawy, artykuły dla rodziców.

kolorowe-obrazki.pl-całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci

kolorowanki-dla-dzieci.pl- strona z bogatym zbiorem kolorowanek i zabaw dla dzieci

Program madrzy-rodzice.pl - celem programu jest przekazanie rodzicom i wychowawcom wiedzy na temat podstaw mądrego wychowania dzieci.

Miastodzieci.pl to portal informacyjny dla dzieci i rodziców. Strona jest bazą aktualnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, ciekawych artykuły oraz sprawdzonych zabawy polecanych przez rodziców. Znajdują się tu pomysły na rodzinny wypoczynek, rozrywka dla dzieci (konkursy, gry, zabawy, kolorowanki) i informacje dla opiekunów (porady, przepisy, premiery książkowe).

best.fdn.pl to mega wypasiony katalog ciekawych i interesujących stron. Znajdziesz tu mnóstwo różnorodnych stronek pogrupowanych w kategorie tematyczne. Zastanów się, co Cię interesuje, jakiej strony szukasz, a następnie wybierz odpowiednią kategorię. Pamiętaj, korzystając z katalogu BeSt możesz serfować po Sieci naprawdę bezpiecznie.

www.kula.gov.pl - to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych. To interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poprzez szereg angażujących, i edukujących aktywności poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.

kulturalnyplaczabaw.pl to bezpieczne miejsce w sieci, w którym każdy mały internauta znajdzie ciekawe propozycje twórczego spędzania czasu. Dzięki intuicyjnej nawigacji nawet najmłodsi będą się sprawnie przemieszczać między działami - Muzyka i piosenki; Gry i zabawy; Bajki; Teatr i film; Zajęcia plastyczne - w których czekają na nich: fragmenty polskich filmów animowanych od lat 60., klipy ze spektakli teatralnych, puzzle on-line, gra memory, fragmenty książek audio, opowiadania i komiksy.

Wierszedladzieci.pl to portal rozrywkowo-edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera wiersze (w formie tradycyjnej i multimedialnej), teatrzyk, gry edukacyjne i radio, którego Maluchy mogą słuchać w dowolnym momencie. Odpowiednio przygotowane treści pozwalają na aktywną zabawę już nawet trzyletnim dzieciom. Polski zwycięzca konkursu "POZYTYWNE TREŚCI ON LINE DLA DZIECI".